Wystąpienie przedstawicieli zarządów organizatorów wydarzenia.
W czasie wystąpienia omówione zostaną, wydane przez Prezesa UKE, decyzje określające warunki dostępu do słupów energetycznych. Decyzje dotyczą operatorów: Tauron Dystrybucja S.A., PGE Dystrybucja S.A., ENEA Operator sp. z o.o., Innogy Stoen Operator sp. z o.o. oraz Energa Operator S.A. (OSD).
mec. Ewelina Grabiec / itB Legal
Co ze starymi umowami? Jak uzyskać nowe stawki za udostępnienie słupów? W jaki sposób praktycznie skorzystać z nowych regulacji UKE?
mec. Łukasz Bazański / itB Legal
Z jakimi wyzwaniami i zagrożeniami zmagają się na co dzień operatorzy? Jak sobie z nimi radzą? A jak mają się do tego zapisy nowej ustawy o cyberbezpieczeństwie? Panel dyskusyjny poprowadzi Karol Skupień - Prezes Izby KIKE.
Marcin Grabowski / Telemetria Polska
Tomasz Sieniutycz / Research Partner
Rozpoczął się kolejny etap prac prowadzonych przez KRRiT we współpracy z NASK nad systemem RPD. Czym się różnią metodologie RPD od analiz telemetrycznych? Czym się różni "oglądalność" od "wyświetlalności"? I w końcu jakie korzyści z wdrożenia systemu mogą mieć operatorzy?
Krzysztof Kacprowicz / MEDIAKOM
Dyskusja na temat usług IPTV dostarczanych w technologii OTT i uwarunkowań prawnych z nimi związanych. Panel dyskusyjny poprowadzi Paweł Paluchowski / KORBANK.
Czas na spotkania w pokojach wystawców, na rozmowy kuluarowe i na odnalezienie znajomych - tak jak w realu. Indywidualne spotkania w VIP-Room'ach partnerów kongresu a także spotkania towarzyskie na łonie wirtualnej natury.
Prezentacja i dyskusja na temat analiz przeprowadzonych przez UKE w oparciu o dane statystyczne małych i średnich operatorów. Wnioski i konkluzje.
Premiera nowo utworzonej przez UKE platformy inTELi. Platforma jest przeznaczona dla ISP i umożliwia wskaźnikową ocenę wskazanego obszaru geograficznego pod kątem jego atrakcyjności pod inwestycję telekomunikacyjną. "inTELi" pomoże odpowiedzieć na takie pytania: W której miejscowości jest więcej punktów adresowych bez łącza internetowego? Na którym osiedlu średnia długość przyłącza będzie najkrótsza? W której gminie najszybciej zwróci się inwestycja?
mec. Ewelina Grabiec / itB Legal
Przedstawiciele kancelarii prawnych współpracujących z operatorami przedstawią najważniejsze ich zdaniem i najbardziej istotne nowelizacje prawne dotyczące naszej branży. Wśród nich m.in.: implementacja zmian wynikających z EKŁE wdrożona na mocy tarczy antykryzysowej, zmiany w zakresie wymogów co do środków technicznych i organizacyjnych jakie przedsiębiorcy muszą stosować celem zapewnienia bezpieczeństwa i intergralności sieci (nowe zasady w zakresie cyberbezpieczeństwa), zmiany w zakresie zasad sporządzania planów działań PT w sytuacjach szczególnego zagrożenia, zmiana prawa budowlanego w zakresie definicji obiektu liniowego, której konsekwencją jest nowy sposób liczenia podatku od nieruchomości od sieci telekomunikacyjnych i konieczność dokonania korekt w tym zakresie.
Tomasz Buczko / www.dingdong.pl
Wojciech Grześkowiak / www.dingdong.pl
- Jak zmieniło się podejście do pracy Door 2 Door przez ostatni rok? - Jakie zmiany warto wprowadzić ? - Co działa, a co nie działa? - Jakimi narzędziami wspomagać sprzedaż? Zapraszamy wszystkich przedstawicieli handlowych i kadrę zarządzającą sprzedażą na warsztaty polegające na otwartej wymianie doświadczeń z pracy w terenie. Podzielimy się naszymi wnioskami z ostatniego roku i przedstawimy gotowe rozwiązania, które działają i które każda firma może wprowadzić u siebie od zaraz.
Łukasz Jęczmiński / Ekspert ds. technologii chmurowych
Mamy do dyspozycji już ponad czterysta usług oferowanych przez czołowych dostawców chmur publicznych: Amazon, Google i Microsoft. Duże telekomy korzystają zwykle z kilkunastu do kilkudziesięciu z nich. A co z małymi i średnimi operatorami ? Opowiem jak się odnaleźć w tej dżungli technologicznej i jak podejść do konsumowania chmury metodycznie i strategicznie.
Prezentacja jest związana z wprowadzeniem unijnej regulacji opłat hurtowych za zakańczanie połączeń. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zakończenia połączeń telefonicznych będą podlegały regulacji cenowej. Jakie to połączenia i jak określić wysokość ich opłaty?
Jednym z istotnych elementów rynku połączeń telefonicznych są połączenia telefoniczne z dodatkowym świadczeniem/ treścią. Rynek ten wobec zaniechania jego nadzoru przez Prezesa UKE ulega stopniowemu wypaczeniu, co szczególnie uderza w małych i średnich przedsiębiorców, w tym członków KIKE. Co powoduje zakłócenie usług na tym rynku i jak to naprawić?
W swoim portfolio Huawei posiada produkty, które są już dość dobrze znane na rynku ISP. Podczas swojej prezentacji, Wojciech Miśtura pokaże nam, że stanowią one zupełnie nieoczywiste gotowe rozwiązania, które zapewnią firmom oszczędność kosztów jednocześnie ułatwiając pracę działom technicznym. Udowodni, że ONT Huawei są jednymi z najlepszych na rynku, dostępnymi również dla klientów biznesowych indywidualnych. Pokaże też, że nawet bardzo małym przedsiębiorcom ISP, Huawei jest w stanie może mu zaproponować przystępne cenowo i elastyczne warunki dostaw.
Zbigniew Wojciak / PMD Orange Poland
Podczas tej prezentacji dowiemy się: jak rozwiązania DQ ODN szybko i wydajnie wspieraja budowę AirPON FTTH. Prezenter opowie również o FLexPON 10G – gotowej sieci w cenie GPON oraz o rozwiązaniu WiFi Premium, które ulepsza doświadczenia użytkownika i O&M.
Czas na spotkania w pokojach wystawców, na rozmowy kuluarowe i na odnalezienie znajomych - tak jak w realu. Indywidualne spotkania w VIP-Room'ach partnerów kongresu a także spotkania towarzyskie na łonie wirtualnej natury.
Zasady współpracy wyłącznie hurtowego operatora telekomunikacyjnego z detalistami. Jak pomagamy naszym klientom-operatorom odnieść sukces? Jak realizujemy nasz model biznesowy.
Przedstawienie modelu transakcji zakupu sieci przez NEXERĘ, wyjaśnienie co oznacza model Exit i Retailer Believer. Korzyści dla operatora ze sprzedaży sieci i dalszego świadczenia usług detalicznych w oparciu o sprzedaną i nowo wybudowaną sieć przez NEXERĘ. Synergie posiadanych kompetencji w modelu współpracy z NEXERĄ i jej podwykonawcami, w szczególności na polu technicznego utrzymania sieci i jej rozbudowy.
Krzysztof Kacprowicz / MEDIAKOM
mec. Ewelina Grabiec / itB Legal
Bartłomiej Zydel – Związek Powiatów Polskich
Piotr Zychowicz / Stowarzyszenie Budowniczych Telekomunikacji
Panel dyskusyjny poświęcony propozycji zmian w rozporządzeniu normującym kanały technologiczne oraz problemom przy zatwierdzaniu projektów organizacji ruchu drogowego.
mec. Ewelina Grabiec / itB Legal
mec. Kamila Mizera / itB Legal
Praktyczna wiedza na temat tego, jak zacząć korzystać ze słupów na nowych warunkach. Będzie o tym, jak zmienić umowy zawarte przed wydaniem decyzji, w tym obniżyć opłaty za dostęp oraz jak zawrzeć umowy na nowych warunkach. Omówimy też zasady korzystania ze słupów oraz procedurę udostępnienia nowej podbudowy.
Kwestie prawne związane z wejściem w życie PKE to istotna kwestia. Ale jak PKE przełoży się na konkretne procesy w firmach telekomunikacyjnych i jak te procesy efektywnie zorganizować?
Maciej Jankowski / Kancelaria Prawna MEDIA
Agata Pawlak / Kancelaria Prawna MEDIA
Jan Jeliński / Kancelaria Prawna MEDIA
Mateusz Borowiak / Kancelaria Prawna MEDIA
Wojciech Szymczak / Kancelaria Prawna MEDIA
Czy ePrivacy to faktycznie taka rewolucja ws. ochrony danych abonentów? / Jak się bronić przed decyzjami o karze Prezesa UKE / Szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy - na jakie procedury muszą się przygotować przedsiębiorcy telekomunikacyjni? / Usługi innych dostawców na fakturze - co na to PKE? / Czy UKE ureguluje dostęp do wszystkich nieruchomości w kraju? / Must carry w biznesie: Jak dostać za darmo programy must carry do hotelu/ baru?
mec. Michał Latuszewski / Kancelaria KLARP
Rozwój biznesu i branży TELKO determinuje konieczność dostosowywania się przez ISP do realiów rynkowych również formą prawną prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas wystąpienia dowiecie się Państwo jakie są możliwości kontynuowania przez Państwa dotychczasowych działalności gospodarczych w innych formach prawnych. Informować będę Państwa m. in. o: realiach przekształcenia działalności gospodarczej (koszty, terminy, procedury), plusach i minusach posiadania kilku firm, sposobach rozliczania działalności ISP.
DZIEŃ 3
Podczas prelekcji nauczymy się: * Jak rozpoznać sposób komunikacji Twojego rozmówcy i dopasować się do niego w mgnieniu oka? * Jak mówić aby dotrzeć z przekazem do każdej osoby? * Jak skuteczniej przekonywać klientów do zakupu? * Jakich argumentów używać, żeby skuteczniej przekonywać do swojego zdania? * Jak skutecznie motywować swoich pracowników do realizacji zadań?
W jaki sposób pozyskiwać w sposób skuteczny klientów z Google czy Facebooka. Jak zoptymalizować stronę www, co robić, aby Google nas polubił. Jak działać w ramach Google i Facebook Ads, tak aby nie przepalać niepotrzebnie budżetu.
Maciej Michalski / PARALELA Studio
Praktyczna wiedza o budowaniu wizerunku firmy w pigułce (potrzeby, koszty, przebieg procesu). Czy identyfikacja musi się podobać? Czy logo sprzedaje produkt? Czy branding jest drogi? Podczas prelekcji zmierzymy się z popularnymi stwierdzeniami dotyczącymi marek i obalimy kilka powszechnych mitów.
Dominik Łaciak / Kopalnia Kreatywna
Media społecznościowe to ogromna przestrzeń do dzielenia się informacjami. Dowiedz się jak wybierać te najbardziej istotne i interesujące właśnie Ciebie.
Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem szkoleń iNET Group i wybierz to, które najbardziej Ci odpowiada!
Zapoznaj się z najważniejszymi projektami branżowymi. Zobacz jak iNET Group rozwija się dla Ciebie i bądź na bieżąco z tym co dla Ciebie przygotowujemy.
net360 zadebiutował 6 miesięcy temu. Jakie mamy wnioski? Co się zmieniło? Jakie nowości się pojawiły? Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszej prelekcji.
Czyli czy da się uruchomić dla swoich abonentów telewizję w najnowszej technologii i jeszcze na tym zarobić?
Dowiedz się jak zyskać rozgłos i zwiększyć rozpoznawalność swojej marki.
Marzena Rudnicka / Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
Tylko 45 procent osób po 55-tym roku życia deklaruje korzystanie z Internetu. Odsetek ten oznacza, że ponad siedem milinów dorosłych członków naszego społeczeństwa o stabilnych dochodach ma ograniczony, lub wręcz żaden, dostęp do cyfrowej komunikacji. Jak sprawić, by stali się klientami małych i średnich operatorów?
Magdalena Kucharzewska / 4CHANGE
Praktyczna wiedza jak zwiększyć efektywność pracy zdalnej i kilka ciekawych inspiracji jak pracować w zespole zdalnym lub hybrydowym. Dzięki udziałowi w prelekcji dowiesz się więcej jak przygotować i organizować spotkani online, jakich narzędzi używać oraz jak wdrożyć je w codzienność Twojego zespołu.
Grzegorz Madejczyk / VECTOR SOLUTIONS
Karol Kujawa / VECTOR SOLUTIONS
W jaki sposób wykorzystanie MPLS wpłynie na rozwój Twojego biznesu? Czy autoryzacja użytkowników podłączanych do Twojej sieci jest potrzebna? Jakie są nowoczesne metody autoryzacji użytkowników z wykorzystaniem mechanizmu BRAS?
Czyli co się zmienia i jak sobie z tym poradzić?
Budować czy wykorzystać istniejącą infrastrukturę GPON? Modele budowania zasięgu sieci GPON.
Firma OPTOMER opracowała innowacyjny system światłowodowych sieci napowietrznych FTTH oparty o Napowietrzny Kabel Łatwego Dostępu bez zastosowania muf oraz bez konieczności stosowania stelaży zapasu kabla. Przewagą OPTOMER SKY SYSTEM+ nad dotychczasowymi rozwiązaniami jest szybki i tani montaż.
Czas na spotkania w pokojach wystawców, na rozmowy kuluarowe i na odnalezienie znajomych - tak jak w realu. Indywidualne spotkania w VIP-Room'ach partnerów kongresu a także spotkania towarzyskie na łonie wirtualnej natury.
Szkolenie z podstawowej wiedzy na temat rodzajów i budowy kabli światłowodowych w oparciu o produkty marki OPTIX. Wyjaśniamy jakimi kryteriami kierować się przy doborze kabli światłowodowych, aby ich zastosowanie było adekwatne do potrzeb.
Czyli o tym co wysiądzie pierwsze – dusza, ciało, czy jeszcze coś innego (podsumowanie badań).
Jak kupuje się sieć telekomunikacyjną? Jak wygląda proces badania sieci przed zawarciem umowy? Czy ryzyka prawne mogą wpływać na cenę? Jak wyglądają kwestie podatkowe?
mec. Łukasz Bazański / itB Legal
Łukasz Pałucki / Hrubieszowska Telewizja Kablowa
Panel dyskusyjny, prowadzony przez red. Marka Jaślana (Telko.In). Konsolidacja branży widziana oczami tych z nas, którzy powiększyli swój potencjał przez akwizycję. Czy warto było, jakich błędów uniknąć i jak przejść przez cały proces.
Masz dziecko, które ciągle gra w gry online? Twój partner / Twoja partnerka nie poświęca Ci wystarczająco dużo czasu? A może sam chcesz siebie zdyscyplinować do wytężonej pracy w odpowiednich godzinach? Teraz to możliwe! Pokażemy Wam sprawdzony router z zupełnie nowymi możliwościami kontroli rodzicielskiej i bezpieczeństwa w domowym WiFi. A wszystko to za pomocą prostego panelu, dostępnego z poziomu przeglądarki. <- tak mogłaby wyglądać reklama Twojej sieci. Co więcej, teraz Twoja sieć może przynieść Ci dodatkowe 100 zł w ciągu roku z jednego abonenta! Przyjdź, przekonaj się sam!:)
Czas na spotkania w pokojach wystawców, na rozmowy kuluarowe i na odnalezienie znajomych - tak jak w realu. Indywidualne spotkania w VIP-Room'ach partnerów kongresu a także spotkania towarzyskie na łonie wirtualnej natury.
Z przedstawicielami administracji publicznej będziemy rozmawiać o aktualnym stanie prac nad nowymi programami finansowania budowy i rozbudowy sieci szerokopasmowych w najbliższych latach: Krajowym Planie Odbudowy, PO PC 2 i Funduszu Szerokopasmowym. Zapytamy naszych partnerów o możliwe warunki i terminy naborów, rolę operatorów w rządowych planach i czy na pewno sieci 5G są odpowiedzią na wszystkie wyzwania kolejnej dekady.
mec. Kamila Mizera / itB Legal
Panel dyskusyjny o aktualnych opcjach i możliwościach współpracy z dostawcami hurtowymi.
Podczas prelekcji zobaczą Państwo oprogramowanie, które znacząco przyspiesza projektowanie i paszportyzację sieci oraz umożliwia bardzo efektywne jej zarządzanie. W niecałą godzinę zaprojektujemy sieć napowietrzną i podłączymy 50 klientów na jednym z osiedli, wraz z infrastrukturą taką jak przełącznice, mufy, kable, kanalizacja i rozpływ włókien. W trakcie prezentacji przełączymy się na urządzenie zdalne np. smartfon i zaprezentujemy możliwości pracy zdalnej w terenie.
Agenda: 1. Potraktuj firmę jako projekt 2. Zbuduj zespół 3. Zadbaj o właściwą dokumentację 4. Włóż wysiłek w zrozumienie wyceny przedsiębiorstwa 5. Uzbrój się w cierpliwość! Prelekcja będzie w formie dialogu, wymiany myśli między Dominikiem a mną. Będziemy poruszać praktyczne aspekty wyceny firmy a spotkanie to będzie oparte na osi 5 punktów. Będziemy odpowiadali na pytanie, co właściciel firmy ISP może zrobić dziś, by w oczach inwestorów, jego firma była warta więcej. Może dziwić podejście w dużej mierze „miękkie” ale nasze doświadczenie pokazuje nam, że część kalkulacyjna wyceny w zasadzie jest najprostsza. By dobrze wycenić przedsiębiorstwo potrzeba – podejścia projektowego (pkt1) czyli podejścia opertego o trzy zasady, kolejna sprawa – to zbudowanie zespołu projektowego – czyli odpowiedzenie sobie – jakie role trzeba spełnić, jakie funkcje dostarczyć i kim „przetworzyć” niezbędne informacje, kolejny punkt to dokumentacja (samo przez się – pokażemy parę „przed” i „po”), następnie trzeba zrozumieć co się wycenia i z jakiej perspektywy – no i na końcu czas.
Opowiemy o realizacji obowiązków związanych z obronnością i bezpieczeństwem oraz praktyczną realizacją zapewnienia bezpieczeństwa sieci usług, danych i przekazów telekomunikacyjnych. Punktem wyjścia oraz myślą przewodnią prezentacji są pisma Prezesa UKE kierowane ostatnio do przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Bardzo łatwo popełnić błąd przy obsłudze zapytań zawartych w takich pismach. Dlatego przedstawimy jak poprawnie udzielić odpowiedzi pod względem merytorycznym. Jak praktycznego wykonać obowiązki związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa sieci, usług, danych i przekazów telekomunikacyjnych? Omówimy jakie dokumenty należy wykonać aby właściwie wywiązać się z tych obowiązków.
Krzysztof Kacprowicz / MEDIAKOM
Aktualne działania i projekty zaprezentują członkowie zarządu ZPMEiT MEDIAKOM.